Субота, 17.08.2019, 14:21
Вітаю Вас Гість | RSS

12 школа м.Первомайськ Миколаївська облФорма входу

Для батьків

Перші офіційні відомості про школу № 12 починаються з 1944 року, коли вчорашні випускники та вчителі, без зайвих вагань, стали на захист своєї Батьківщини. Приміщення школи, яке в той час знаходилось на місці теперішньої вечірньої школи по вул. Герцена, було перетворено загарбниками на жандармерію. Стіни школи бачили не лише вічне і мудре, а й були свідками допитів, знущання, смерті. На згадку про ті часи на подвір’ї школи залишилася криниця, яку вирили полонені червоноармійці.

В 1945 році школа стає семирічною і налічує 200 учнів. Саме в цей важкий післявоєнний час своє життя з нею пов’язує Глухов Микола Федорович - людина вимоглива до себе і оточуючих, справжній учитель , з гуманістичними принципами спілкування й виховання. 

На початку 50-х років МТС, яка знаходилась поряд зі школою, переїхала у нове приміщення. За рішенням міської ради партії старе приміщення передали школі. А це ще чотири класи та майстерні.

В цей час в 9 -11 класах відводилось 10 -11 годин на тиждень на здобуття фаху, було визначено профіль навчання. На базі комбінату побутового обслуговування населення для дівчат організовано швейну справу. Для цього був обладнаний кабінет, в користуванні якого знаходилось десять електричних швейних машин. Юнаки вивчали столярну справу, виготовляли продукцію, яка користувалася великим попитом, бо по якості виготовленого товару не поступалася фабричній.

В 1953 році відбувся перший випуск десятого класу. В цей час встановлюються традиції: працюють гуртки художньої самодіяльності. Хором керував відомий на той час в місті І.А. Каталінський, танцювальним гуртком – дружина військового льотчика Михайлова, струнний оркестр очолював старшина Гольцев. Роботою батьківського комітету керував майор у відставці І. Андрієвський. Чисельність учнів росла: 1958 році їх було 600 чоловік, тому виникла потреба у побудові нової школи.

У 1964 році на території колишньої МТС, за сто метрів від старого приміщення було закладено перший камінь нової школи. М.Ф. Глухов цей час називає «всенародная стройка», тому що крім будівельників СМУ-44, на будівництві працювали батьки, вчителі, учні.

16 вересня 1966 року, під звуки духового оркестру, учні на чолі з класними керівниками, з наочними посібниками у руках, о 8 – й годині ранку в супроводі сотень батьків здійснили перехід від старого приміщення в нове.

Радість була велика – 24 класні кімнати, спортзал. майстерні, актовий зал, їдальня.

В 1967 – 1968 навчальному році в школі було оформлено зал бойової та трудової слави. Очолив цю справу організатор позакласної роботи, учасник Великої Вітчизняної війни. Л.С. Бойченко. Фронтова загартованість Глухова Миколи Федоровича дала можливість не лише збудувати нову школу, а й створити єдиний колектив вчителів та учнів.       Школа славиться людьми, що стояли у самих витоків і які віддали їй свої найкращі роки, серед них: Булгакова Є.М., Медвєдєва М.С., Денисенко Є.А., Молчанова Л.Т., Білоус Є.К., Биліна Є.Н., Зубчевська В.А та інші.

Згодом школу очолив Шаповал Анатолій Васильович, який 11 років займав цю посаду. Він чітко розумів, що школа має давати не лише знання, а й формувати людину. В цій справі вчитель має бути прикладом високої моралі та інтелекту. Саме завдяки цим професійним принципам свого керівника, школа у 70 -80 роках гідно приймала участь у міських олімпіадах, духовий оркестр був найкращим в місті, табори праці та відпочинку посідали призові місця за кращу організацію праці.

З 1990 по 1995 роки посаду директора посів Чабанюк Віталій Васильович. При ньому поширюється система шкільного самоврядування, а в колективі працівників складається атмосфера взаєморозуміння і співпраці. Його культура спілкування завжди підкріплювалась гумором та щирою посмішкою.

В 30 років колектив у 850 учнів та 70 працівників очолила Єрушевич Анжела Володимирівна. Її толерантність, висока інтелігентність були і є прикладом для всіх, хто був поруч. Головним завданням школи вона вважала організацію виховної роботи з дітьми, оскільки майбутнє держави плекає школа. Кредо її життя і праці складали слова – «Бути на землі Людиною».

З березня 2001 року директором школи є Пустова Тетяна Володимирівна, енергійна, ерудована людина, з високим рівнем організаторських та творчих здібностей, людина , яка вміє визначати проблему і вирішувати її.

Так однією з проблем постало зберегти для нащадків славну історію рідного закладу, щоб не загубилися під плином часу жодна гарна подія чи визначна особистість. Вирішенням цієї проблеми стало відновлення музею школи, який функціонував ще в 70 – х роках. Учні та вчителі з ентузіазмом підхопили цю ідею і розпочали клопітку пошукову роботу, результатом якої стало відкриття експозиції шкільного музею у травні 2006 року.

Багато випускників ЗОШ №12 - знані люди в м. Первомайську, які дбають про розквіт міста і пам’ятають рідну школу. Це: Пітерман Олександр Давидович, директор Первомайського ринку, Юдин Михайло Айзикович, директор заводу ім. 25 – річчя Жовтня, Олекса Різниченко – видатний поет України, Богданов Володимир – вчений фізик – теоретик; Гнілуша Ігор – інженер – конструктор, кібернетик, кандидат технічних наук Санкт – Петербурзького технологічного інституту, Парфенов Олег – лікар – хірург, член збірної росії з важкої атлетики.

 

Живуть традиції 

У школи, як і в кожної людини є своя доля, своя неповторна біографія і пишуть її закохані в свою справу, інтелігентні , вічно молоді особистості, що знаходяться у постійному творчому пошуку. 

Саме такі якості притаманні колективу ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 міста Первомайська, яка налічує 42 вчителя та 17 техпрацівників, з них 8 вчителів є випускниками школи: Стрельникова Л.Г., Мартиненко С.В., Починок С.П., Кудревич О.П., Шелех Н.П., Мінда С.К., Гримач І.М., Могильна С.М.і вважається в місті «наймолодшою» не за кількістю років з дня її заснування, а за середнім віком працівників. Поруч із молодими колегами, досвідчені вчителі, юні душею і серцем, справжні патріоти школи: Василенко Марія Іванівна, Ільницька Людмила Вікторівна, Стрельнікова Луіза Григорівна, Тараненко Галина Валентинівна, Далібожко Наталія Володимирівна, Пліс Галина Сергіївна, Олейніченко Ірина Володимирівна, Нікітенко Любов Петрівна, які понад 25 років несуть вогонь любові до життя, до добра , до науки і є беззаперечним прикладом не лише для своїх вихованців, а й для молодих колег, які хоч і нещодавно ступили на «освітянську ниву», але вже роблять впевнені кроки педагогічної майстерності.
 

Саме тому в коридорах нашого закладу віє теплий вітерець спільних поглядів, думок і прагнень щодо вдосконалення навчально – виховного процесу, підвищення фахової спеціальності, повноцінного функціонування шкільного колективу, виведення школи на рівень найкращих освітніх закладів міста Так, колектив нашої школи славиться не лише досвідченими педагогами, відмінниками освіти, а й вагомими перемогами: І місце у конкурсах «Вчитель року 2004» ( Мартиненко С.В.), «Кращий кабінет ОБЖ» (Гримач І.М.), «Вчитель року 2006» (Драганова А.О.), «Кращий кабінет практичного психолога» (Вареник С.В.), «Вчитель року 2007» (Гримач І.М., Ягуфарова О.В.)

Традиційними у нашому закладі стали виховні заходи:
 
● конкурс «Школа без пропусків»;
● конкурс «Кращий клас школи»;
● конкурс «Класний керівник»;
● конкурс талантів «Осіння перлинка»;
● родинне свято «Святий Миколай»;
● родинне свято «Я мати свою називаю святою»

Організаційним центром життя школи є профспілковий комітет – обранці колективу: життєрадісна, енергійна, артистична Мартиненко Світлана - заступник голови профкому, організована, пунктуальна секретар - Олексюк Зінаїда ,генератор творчих ідей, джерело нерозкритих можливостей Гримач Ірина, визнаний майстер на всі руки, душа компанії - Дульдієр Віктор, невгамовна, діяльна, відповідальна Міроненко Тетяна, винахідливий,
 доброзичливий, справжній друг і порадник - Сухотін В.Г.- всі вони люди ініціативні, творчі, а головне небайдужі: жодна радість і жодне горе не проходить осторонь їх турботливих сердець. І хоча склад профкому відносно молодий, він зберігає традиції колективу, які формувалися протягом багатьох років, став згуртованою   командою, є опорою та надією голови профкому Драганової А.О.

Профспілкова організація є активним учасником міських заходів таких як: організація і проведення на базі школи конкурсу «Вчитель року 2006», міського свята «Випускник 2006» та ін. Члени профкому є генераторами ідей, які відображаються у нових цікавих і корисних справах. Так, уже стало традицією у вересні проводити церемонію «Посвяти у вчителі» з привітанням, подарунками, конкурсами для тих, хто вперше переступив поріг школи в якості вчителя. Дане дійство має довільну форму організації і кожного року відрізняється своєю оригінальністю. Воно дає змогу молодим колегам розкритися, проявити невідомі грані своєї особистості, а також відчути себе невід’ємною часткою великого колективу.

Традиційним на День вчителя став виїзд колективу до Кримського лісу та в урочище «Гранітно – степове Побужжя». Чисте повітря, теплий вітерець, милі оку рідні краєвиди, щирі усмішки, запальні пісні, що весело лунають з вікон автобуса, розважально – ігрова програма дарують незабутні миті буденного життя, дозволяють відчути себе по – справжньому щасливою людиною.
 

У серці кожного з нас живе іскорка доброти, поваги, шани до людей пенсійного віку, які віддали школі свої найкращі роки життя. Святкові програми «Новорічний карнавал», «В гостях у казки» до Нового року; «У родинному колі» до дня Святого Миколая; «Старі пісні про головне», «Я все про вас знаю» до 8 Березня;    «Приємний сюрприз» до Дня Захисника Вітчизни – все організовано з любов’ю і турботою до колег та ветеранів праці - адже це передумова роботи членів профспілкового комітету. Талановиті, артистичні, активні члени профспілки є постійними учасниками міського конкурсу – огляду художньої самодіяльності серед профспілкових організацій освітян міста..     

Основним із пріоритетів  в роботі школи залишається: збереження кадрів, створення необхідних умов для розвитку творчого потенціалу педагогів, підтримка обдарованих особистостей в колективі, посилення уваги до працівника, створення належних умов для підвищення його кваліфікації, розвитку педмайстерності, захисту прав і контроль за виконанням посадових обов’язків.

Пустова Тетяна Володимирівна
ДИРЕКТОР ШКОЛИ


- закінчила ОДУ ім. І. Мечнікова
- вчитель англійської мови
- вища категорія
- старший вчитель
- стаж керівної діяльності: 6 років

Корпоративні стосунки в закладі будуються на засадах співробітництва, вимогливості, толерантності

Діяльність школи спрямована на створення виховної системи гуманістичного типу. Головна мета якої – максимальний розвиток особистості учня й підготовка до самореалізації в житті з опорою на такі ціннісні орієнтири: здоров’я (фізичне і психічне), родину, Вітчизну, культуру.

 Учні школи є активними учасниками міських, обласних конкурсах:

-    «Податки очима дітей»; І місце 2005р. Красніков О.

-    «Зелений паросток майбутнього» І місце 2005р. Учні екологічного гуртка.

-     «Барвиста писанка» І місце 2006р. Демченко А.

-     «Стежками степової Елади» 2005р. Учні туристичного гуртка.

-     «Мальовнича моя Україна» 2005р.Учні екологічного гуртка.

-     «Гранітно степове Побужжя» 2006р.Учні екологічного гуртка.

-     «Струни поетичної кобзи»   2007р. Драга нова Д.

-     «Поетична пристань» І місце 2006р. Вансович О. Кірієнко І.

-     Спортивна першість шкільних колективів ІІ місце 2006р.

-     Туристичні змагання І місце 2005р., ІІ місце 2006р. Учні туристичного гуртка.

-     «Дружина юних пожежників» І місце 2006р. і т.д.

До уваги всіх зацікавлених 

У ЗОШ №12 в 2007-2008 н. р. функціонують профільні класи:

10-А філологічний профіль;
10-Б технологічний профіль;
11-А природничий профіль;
11-Б технологічний профіль.

 

Варіативна складова пропонує:

10-А клас: спецкурс «Основи теорії літератури», факультатив «Основи психології», факультатив «Художня культура»

10-Б клас: факультатив «Основи психології», факультатив «Креслення»,

11-А клас: спецкурс «Основи хімічного аналізу», тренінговий курс «Школа проти СНІДу».

11-Б клас: факультатив «Основи хімічної екології», тренінговий курс «Школа проти СНІДу».


Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz